Sejfy gabinetowe

Prowadząc firmę zastanawiasz się, czy sejfy gabinetowe są Ci potrzebne. Gabinetowe, czyli takie które są montowane, lub stoją w jednym pomieszczeniu i służą do przechowywania związanych z danym działem dokumentów. Oczywiście dokumenty są tylko umowne, równie dobrze sejfach możesz przetrzymywać nieznaczną ilość gotówki, dokumenty związane z twoją flotą transportową i kluczyki do niej, czy jakieś ważne elementy związane z produkcją.

Sejfy gabinetowe to także często osobiste, małe sejfy do przechowywania na przykład pieniędzy lub ważnych dla danej osoby w firmie dokumentów. Często takie małe mini sejfy wyposażone są w alarmy.

Sejfy gabinetowe, które będą najlepsze?

Nie ma łatwej odpowiedzi na to pytanie. Praktycznie każdy sejfy różnią się od siebie wagą, pojemnością, budową, rodzajem zamka.

Można jedynie pokusić się o stwierdzenie, które sejf będzie najlepszy dla mnie. To ja potrafię określić jakiego sejfu potrzebuję, co będę w nim przechowywał, gdzie będzie on montowany. Tu też dochodzi kwestia kwoty zakupu. Czy miał być to najlepszy sejf do 1000 zł czy może do 5000 zł?

Czy warto kupić sejfy gabinetowe ognioodporne?

Zdecydowanie warto kupić najlepszy sejf na jaki nas stać. To być może zbyt popularne motto, ale jednak zawiera ziarno prawdy. Jeżeli kupujesz coś, co ma przechować bezpiecznie ważne dla ciebie przedmioty, to wydaj na ten mebel jak najwięcej pieniędzy możesz. Dzięki temu kupisz sejf najbezpieczniejszy z możliwych.

Jeżeli zamierzasz kupić sejfy gabinetowe ognioodporne, to musisz zdecydować czy będziesz w nich przechowywał papiery, czy raczej nośniki danych. Każde z nich mają inną odporność na wysoką temperaturę. Z tego względu musisz kupić sejf, który ma odpowiednią klasę bezpieczeństwa dla produktów wykonanych z celulozy lub dla przedmiotów które zawierają taśmę magnetyczną, czy plastik.